Zalety stosowania podłogi z żywicy

Posadzki żywiczne mają wiele zalet, dzięki którym zyskują coraz szersze grono zwolenników. Warto je dokładnie opisać, by znając korzyści wynikające z zastosowania tego rodzaju podłoża, podjąć właściwą decyzję co do jego ewentualnego wykorzystania we własnym mieszkaniu lub domu jednorodzinnym.

Idealnie dopasowane do wymogów alergików

Posadzka żywiczna może być stosowana w domach, w których mieszkają alergicy. Ze względu na możliwość rozwoju roztoczy w dywanach i wykładzinach, lepiej z nich zrezygnować. Podobnie, idealnym pożywieniem dla roztoczy są nawet niewielkie ilości kurzu pokrywającego posadzki drewniane i panele. Stąd też o wiele lepszym rozwiązaniem dla osób uczulonych stanowi podłoga z żywicy.

Materiał samopoziomujący

Żywica jest materiałem samopoziomującym, co znacznie ułatwia montaż posadzki i pozwala zaoszczędzić czas w trakcie wykonywania podłoża.

Z połyskiem lub bez

Podłogi żywiczne występują w kilku odmianach: wysoki połysk, półmat lub mat. Wersje matowa i półmatowa są bardziej odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Nie wymagają też tak częstej pielęgnacji, jaka jest konieczna w przypadku wersji połyskliwych. Chcąc uzyskać efekt matowości wystarczy nałożyć odpowiedni lakier poliuretanowy, który zmatowi posadzkę i sprawi, że nie będzie się błyszczeć.

Brak łączeń posadzek żywicznych

Posadzki z żywicy nie mają fug ani spoin. Dzięki temu, pod posadzkę tego typu nie dostaje się woda, a w szczeliny nie mogą dostać się zabrudzenia, gdyż nie ma w niej żadnych szczelin.

Łatwość utrzymania w czystości

Posadzki żywiczne są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Czym myć posadzkę żywiczną? W tym przypadku znakomicie sprawdzają się różne środki. Ponadto, nawet częste zmywanie, nie ma negatywnego wpływu na wygląd podłoża żywicznego, które nadal zachowuje swój blask.

Możliwość zatapiania dodatkowych elementów ozdobnych

Posadzki żywiczne stanowią jedno z nielicznych rozwiązań umożliwiających zatopienie w nich elementów ozdobnych. Ciekawe efekty daje umieszczanie w nich grafik, kamieni, muszelek, kawałków drewna i innych elementów. Wewnątrz posadzek żywicznych można zatopić praktycznie wszystko, co w połączeniu z żywicą w bezbarwnym kolorze daje przestrzenny efekt lustra. Puszczając wodze fantazji i pomysłowości można uzyskać niezwykle ciekawe wizualnie i oryginalne rozwiązania.

Posiadają właściwości antyelektrostatyczne

Posadzki żywiczne dzięki swoim naturalnym właściwościom są antyelektrostatyczne, dzięki czemu ani pyły, kurz ani inne zanieczyszczenia (np. sierść zwierząt domowych) nie są przyciągane do ich powierzchni. Podłogę, na której nie osadzają się brudy o wiele łatwiej utrzymać w czystości.

Odpowiednie do stosowania na ogrzewanie podłogowe

Posadzki żywiczne są bezpieczne i bez problemu mogą być stosowane na powierzchniach z ogrzewaniem podłogowym.

Minimalizują ryzyko poślizgnięcia się

Dzięki chropowatości powierzchni, posadzki żywiczne są antypoślizgowe. Decydując się na podłoże tego typu, można w łatwy sposób zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się i upadku.

Odporne na działanie środków chemicznych

Posadzki żywiczne są odporne na działanie środków chemicznych, dzięki czemu nadają się do stosowania w pomieszczeniach, w których składuje się toksyczne materiały chemiczne.

Oferują duże możliwości aranżacyjne

Posadzki żywiczne sprawdzają się w każdym rodzaju wnętrz, można je wkomponować w każdy styl z dużą łatwością. Znakomicie wyglądają zarówno w pomieszczeniach w stylu klasycznym, jak i industrialnym. Umożliwiają stworzenie wielobarwnych kompozycji harmonijnie połączonych z wybranym wykończeniem powierzchni. Co prawda cena za takie rozwiązanie nie jest niska, ale zalety posadzek żywicznych ją uzasadniają.

  • Idealne dla rodzin z dziećmi – łatwo je utrzymać w czystości, a więc idealnie sprawdzą się przy dorastających dzieciach. Dodatkowo jest wyjątkowo bezpieczna dla maluchów uczących się chodzić – antypoślizgowa, miękka i sprężysta, a przy tym doskonale tłumi kroki. To z pewnością duży atut dla zmęczonego rodzica,
  • Wyjątkowa odporna na wilgoć i różnego rodzaju uszkodzenia. Walory estetyczne nowoczesnych posadzek żywicznych także są na odpowiednim poziome,
  • Powierzchnia wykonana z posadzek żywicznych jest wyśmienita dla alergików. Albowiem są doskonale przystosowane do szybkiego sprzątania wszelkiego rodzaju zabrudzeń,
  • Praktycznie nie osadza się na niej kurz, co oszczędza czas – nie jesteśmy zmuszeni do częstego sprzątania,
  • Ze względu na miękkość tej podłogi jest bezpieczna również dla przedmiotów, które na nią spadają,
  • Przystępne cenowo – biorąc pod uwagę jakość czy długie lata, przez jakie może służyć użytkownikom decydującym się na jej zakup w sklepie Albud,
  • Posadzki żywiczne są bardzo odporne na promieniowanie UV (niezwykle ważne, gdy są stosowane na zewnątrz),
  • Możliwość wykonania w wariancie matowym, jeśli nie odpowiada Ci błyszcząca powierzchnia.